Profesionální doručení zásilek

Letecká přeprava psů

Pokud chcete letět na dovolenou se svými miláčky, budete muset vyřídit docela hodně potvrzení. Než si zakoupíte letenku budete muset aerolinky informovat, že budete cestovat se svým mazlíčkem. Přeprava zvířete v letadle je totiž značně omezena. Prvně se musíte informovat, zda je vůbec možné do země, kam letíte vstupovat se psi.

Ve všech zemích Evropské unie jsou pravidla pro cestování se zvířaty stejná. Postup je takový, že zvíře musí být v bezpečnostní schránce nebo kleci. Aby zvíře nebylo stresováno je lepší mu několik dní před odletem dát čas, aby si zvyklo na novou schránku. Navíc před odletem nesmíte zvíře šest až osm hodin krmit.

Je nutné, aby zvíře mělo identifikační známku a také musí být označená jeho klec. Na schránce musí být uvedeny kontaktní údaje na Vás v obou destinacích, kde se budete vyskytovat. Zvíře může jet s Vámi jako kabinové zavazadlo, v nákladovém prostoru jako odbavené zavazadlo a nebo v nákladovém prostoru jako zboží. V kabině je však v drtivé většině povoleno přepravovat pouze psi. Navíc mohou mít maximálně osm kilogramů. Schránka na zvíře se musí vejít do úložných skříněk nad pasažéry.Za přepravu navíc budete platit speciální poplatky. Například slepečtí psi cestují zdarma a bez klece se svým pánem. Ohledně přepravy v zavazadlovém prostoru se musíte informovat i dopravce.

Komentáře jsou uzavřeny.